Euroopa suurim rahvakunstifestival Europeade vallutab tänasest Tartu


Täna algab Tartus Euroopa suurim rahvakunstifestival 48. Europeade. Viie päeva jooksul külastab Taaralinna ligi 3000 külalist 26-st Euroopa riigist.

Euroopa suurim rahvakunstifestival Europeade vallutab tänasest Tartu

Europeade ja Tartu Hansapäevade 2011 projektijuht Ants Johanson sõnab, et korraldajad ootavad kõiki tartlasi ja linna külalisi festivali melu nautima. „Kutsume kõiki üles selga panema toredad rahvariided või muud ajaloolised riided ning festivali sündmustest osa võtma“ julgustab Johanson aktiivselt festivalist osa võtma. Samuti ütleb Johanson, et ilma ei tasu festivali ajal karta: „Kui peaks vihmale minema - mida on Eestimaal varemgi juhtunud - võtke keep peale, vihmavari kaasa ning nautigem kauget rahvakultuuri, mis otse meie õuele on saabunud.“

 

Täna õhtul kell 20.00 algab Tartu Raekoja platsil Eesti tervitusõhtuga külalistele.

 

Europeade pidulik avakontsert toimub neljapäeval, 21. juulil kell 19.00 Tartu Laululaval. Toimuvad erinevad kontserdid Tartu tänavatel, platsidel ja parkides, kus tantsu ja pillimänguga oma kultuuri tutvustatakse. Festival lõpeb 24. juulil kell 19.00 Tartu Laululaval algava piduliku lõppkontsertiga, millele eelneb uhke rongkäik läbi linna.

 

Lisaks Tartus toimuvale Europeadele jõuab festival ka teistesse Eestimaa paikadesse: Europeadel osalevad grupid sõidavad välja Pisi-Europeadedele, mis leiavad aset maakondades üle kogu Eesti. Kokku külastatakse 50 erinevat paika ning kõige kaugemaks sihtkohaks on Muhumaa.

 

Europeade on Euroopa suurim rahvakunstifestival ning ühtlasi rändfestival, toimudes igal aastal erinevas riigis. 48. korda toimuvat üritust ongi sel aastal au korraldada eestlastel. Europeade leiab aset 20. juulist 24. juulini Tartus. Viieks päevaks vallutab laul, tants ja pillimäng Taaralinna. Samal nädalalõpul pöörlevad ülikoolilinnas ka XVI Tartu Hansapäevad.

 

Europeade 2011 ja Tartu Hansapäevi toetavad ja aitavad korraldada Tartu linn, Kultuuriministeerium, A. Le Coq, Swedbank, Salvest ja meediapartnerid Postimees, TV3 ning Kuku raadio.