Hansapulm

Hansa pulm toimub laupäeval, 23. juulil kell 17.00 Raekoja platsil.

Hansapulm
2010. aasta pulmapaar

Mullu Tartu Hansapäevade pidumelus abiellusid üks vapper rüütel meretaguselt maalt ja tema väljavalitu – armastusväärne linnapreili. Noortel läheb elus tänaseni ikka väga hästi. Ilus pulmapidu jäi paljudele meelde ja pruudi heidetud kimbu püüdis üks Tartu neiu.

 

Kui Tartu Hansapäevad hakkasid selleaastaseks pulmapeoks sobiva paari järele vaatama, tulid käsikäes noormees ja neiu, mõlemal ülikoolidiplom just kättesaamisel, tantsusammud selged ja pereloomine plaanis.

 

Kuna ühine pidutsemine on tore, siis tehtigi plaan, et ka seekord – Tantsivatel Tartu Hansapäevadel AD 2011 – õnnistab meie raehärra isiklikult abiellujate igavest liitu Tartu Raeplatsil laupäeval kella viie ajal ning kõigil hansapäevalistel ja muidu tantsijatel on võimalus tulla noorte pulma kaasa elama ja neile rikkalikku abieluõnne soovima.

 

Selle tähtsa sündmuse puhul on kõigil, kes vastabiellunuid ka isiklikult õnnitleda soovivad, sünnis raeplatsile tulles mõni lilleõis või kopsakamgi kingitus kaasa võtta.

 

Tublimate õnnitlejate tunnustamiseks on pruutpaaril plaanis ka veidike veimesid jagada ja soovijate rõõmuks paar pisiasja oksjonile panna.

 

Pulmaliste auks esinevad Tartu Raeplatsi suurel laval vanadest Euroopa maadest tulnud parimad pillimängijad, lauljad ja tantsijad.

 

Kogunev peoseltskond on plaanis üles tähendada ehk siis vastavalt võimalustele ka pildistada, kui vastav tehnika selleks päevaks nii kaugele areneda jõuab.

Tartu Linnamuuseum talletab jäljendi pruutpaari õnnelikest hetkedest ajaloo annaalidesse ja korraldab pruutpaarile ajalukku mineku parimal saadaoleval viisil.

Head linnakodanikud ja külalised kaugemalt! Tulge kõik pulmapeole, et ühiselt kiita noorpaari voorusi ja neile pikka ja külluslikku elu soovida!

 

Hõissa, pulmad!