Jõelinn

28. veebr. 2011

Kas ojad on jõgede lapsed, mered jõgede vanemad ja ookeanid nende vanaemad? Kui meri vahutab ja keeb, kas ta pole siis rahul oma laste, jõgede, koolihinnetega või on ookeanivanaema merd oma kiiktoolis tukkuva ürgrahuga vihastanud?

 

Kuidas kõlab jõe hääl? Kuidas seda kuulda või kellelt küsida nõu? Küsida sildade – jõevalvurite või vee kohale kummardunud vanade hõbepajude käest? Küsida siigade, latikate, linaskite ja ahvenate käest, kes mööda jõge kui noodirida ujuvad, igaüks neist oma noodiga sillakeeli helistades. Kas see ongi jõe hääl?

 

Kui see ongi jõe hääl, siis võib arvata, et üsna tihti on tal põhjust laulda ja rõõmustada, kui ta voolab mööda hõbedastest pajuurva-kuningriikidest ja õitsvatest õunapuuaedadest. Ja kui keegi on nii rõõmus ja laulab, siis võib juhtuda, et isegi puust kiikhobused tunnevad põlvedes veretukset.

 

Kuidas aga õpetada jõge tantsima?

 

Tule Tartu Hansapäevadel Jõelinna ja siin võid sa näha üht enneolematut eksperimenti, kuidas sajad tantsijad Emajõele samme ette näitavad ja jõge tantsitavad. Sellest ilmaimest rääkimiseks peaks küll jutte mitmeks põlveks jaguma.

 

Jõelinn on avatud:

Reedel, 22. juulil kell 10.00-20.00

Laupäeval, 23. juulil kell 10.00-21.00

Pühapäeval, 24. juulil kell 10.00-17.00

Jõelinn