Eesti Rahvapärimuse Kool
„Rahvamängude ja meisterdamiste õuetuba“ Eesti Rahvapärimuse Koolilt. Vanemad ja uuemad rahvamängud, jõu- ja osavuse katsumised, mõistatused, keerunöörid, paelte punumine, oksa- ja rätinukud, laastumaal, värvilehed kohapeal värvimiseks. Koos osalejatega meisterdavad, maalivad, mängivad, laulavad Terje Puistaja, Liisa Maasik, Marju Järvpõld.
Ennustaja telk
Astu sisse ja vaata, mida mustlaskaardid sulle näitavad ja millise sõnumi saad inglikaartidelt!
Etnoehe
Etnoehe-see on ehe, milles on midagi varasemast ajast: vorm, mustrikiri, materjal, vana ja uue taaskohtumine. Ehete autoriks on Merlin Lõiv, kes on õppinud põgusalt Tartu Kõrgemas kunstikoolis Udo Vooli käe all, praegu on juhendajaks Vanakaru. Etnoehe nägi ilmavalgust 2007. aastal. Tööde valmimisele aitavad kaasa ehistööjuhendaja Meelis Säre (Vanakaru) ja Kersti Teder. Etnoehte koostööpartner on OÜ Vanakaruvalukoda. http://etnoehe.wordpress.com/
Kambja vald
Meie valla telgis tegutsevad sel aastal Kambja Laulu-ja Mänguselts ning Vana-Kuuste Naisselts. Tutvustame seltside tegevust, müüme käsitööd ning õpitoast õpetama valmistama rahvuslikus stiilis kaelaehet. Laval astub üles Kambja naisansambel "Lüüra".
Maarja Küla
Maarja Küla (intellektipuudega noorte küla Põlvamaal) kutsub oma töötuppa paelu punuma ja meiega sõbraks saama!
Tule ja punu endale üks ehe vöö, käe või peapael ja saad sõbraliku kallistuse pealekauba!
Kai Sikemäe
GRAVEERITUD EHTED: klaasist või metallist ehtetoorikule pildi või
teksti tegemine graveerimispuuriga. Tulemuseks kaelaehe või kõrvarõngad.
Aeg 5-10 min
PÖÖRLEV ALUS: paberile ringide tegemine pöörleval alusel on mäng, mis
võlub nii lapsi kui suuri. Tulemuseks pross, kõrvarõngad või dekoratsioon.
Aeg 10 min
Muinasjutuaed
Ükskord ammu-ammu oli ühes kaunis hansalinnas otse mäe jalami peal üks kena kant - Maalinn. Selles Maalinnas aga oli üks imeline aed, mida nimetati Muinasjutuaiaks. Sealt kostus alati kõiksugu muinasjutte ja võis kohtuda ka mitmete muinasjututegelastega. Muinasjutuaeda olid oodatud kõik suured ja väikesed muinasjutusõbrad nii kaugelt kui lähedalt.
Peipsi Rockkonverents 2011 Tartu Tantsivatel Hansapäevadel
Avatakse Peipsiveere noorte putka, kus pannakse müügiks välja Peipsiveerele iseloomulikud kaubad nagu soola- ja hapukurgid, mis on noorte endi poolt valmistatud; suitsukala (kohapeal valmistatud); traditsiooniline Peipsi kalurite uhhaa (valmistatakse kohapeal, kõigile tasuta); vinnutatud kala; vanausuliste suhkur (keedetud noorte poolt); samovari tee. Noorteputka kõrvale avatakse Peipsiveere Infotelk, mis tutvustab Tartu Hansapäevade külastajatele Peipsiveert ning Kallaste Noortekeskuse tegevusi.
SA Lõuna-Eesti Turism
Tõeliseks suvepuhkuseks, millest ei puudu aktiivne tegutsemine, kultuurisündmuste külastamine ning maalilise looduse nautimine, tuleb kindlasti Lõuna-Eestisse tulla! Otsi Tartu Hansapäevade ajal Maalinnast üles Lõuna-Eesti telk ning küsi infot juurde.
Ehe Lõuna-Eesti juba ootab sind!
Tartu Koduta Loomade Varjupaik
Sel aastal (juunis) saab Assisi Franciscuse Selts 5 aastaseks. Selle aja jooksul on varjupaigast läbi käinud 4560 kassi, 2927 koera ja 100 närilist-lindu. Uutesse kodudesse või oma koju tagasi on nendest saanud 2203 kassi (hetkel sees 78), 2568 koera (sees 37) ja 90 pisilooma-lindu. Selle aasta maist lähevad kõik kassid-koerad meilt välja kiibistatult, et oleks vajadusel võimalik kiiremini nende omanikke tuvastada ja suurem osa neist oma koju siiski tagasi jõuaks. Soovin, et inimestel jätkuks ikka silma märkamaks, kätt abistamaks ja südant hoolimiseks, sest iga elu väärib elamist.
Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts (TRAKS)
TRAKSi pärimusringi Kaval Käsi pärimusmuusikatunnid Maalinna laval
Reedel, 22. juulil
12.00-12.30 Torupillipooltund. Pärimusmuusik Kalle Sõber
13.30-14.00 Väikekandlepooltund. Pärimusmuusik Eva Väljaots
14.00-14.30 Viiuli ja hiiukandle pooltund. Pärimusmuusik Annika Oselin
15.00-15.30 Rahvalaulud ja pillilood ühtelaulmiseks ja kaasaelamiseks
Laupäeval, 23. juulil
12.00-12.30 Torupillipooltund. Pärimusmuusik Kalle Sõber
13.00-13.30 Väikekandlepooltund. Pärimusmuusik Eva Väljaots
14.00-14.30 Rahvalaulud ja pillilood ühtelaulmiseks ja kaasaelamiseks
Pühapäeval, 24. juulil
Vanade seltskonnatantsude õpituba „Tantsupõrand“ Maalinna laval
10:00 Kandled, torupill
11:00 Karmoškad
12:00 Lõõtsad
13:00 Viiulid
14:00 Lõõtsad
15:00 Ühisjämm
Pilli mängivad Asso Int, Helen Kõmmus, Kadri Laube, Marju Varblane, Ülle Kool, Marc August Muntanya jt.
Tantse juhendab Maarja Hõrn abilistega
Tantsupõrandat toetab Eesti Kultuurkapital.
Taivi Raudsepp Rahvarõivad
22 aastat rahvarõivaste tegemist on viinud mind painesse. Siplen nagu orav rattas, aga ühest väljahüppest on saanud raamat "Rahvarõivaste paeluses". Huvitatu saab ka selguse, kus on tema juured ja millised on tema kandi rahvarõivad.
Uhti kõrts
Uhti kõrtsi töötoad pakuvad sepa ja savielamust. Lapsed võivad sõrmed saada värviseks, maalides savikujudele toredad näod ette. Katame laua, millel pakume Uhti leiba ja jooki, peale hapukurki. Kui laualt kogu kraam söödud, paneme laua ja toolidki müüki.
Maalinna tegevused |